Чомусикова світлиця

Вихователі: Грицан Оксана  Василівна, Штахура Римма Миколаївна

Помічник вихователя: Ігнатович  Людмила Петрівна

Наше кредо:

«У світі стільки є чудес,

Ну, просто неможливо!

І з кожним днем такий прогрес !

А світ наш – справжнє диво !

Тому  в нас сотні запитань,

Бо ж хочеться все знати!

Скрізь чудеса – куди не глянь,

І треба все пізнати !»

Напрямок роботи:

Світлиця чомусиків

На ній  – садівниця,

Є тут криниця й цілюща водиця,

Напитись усім малюкам пропонує,

Краплинки мудрості щедро дарує!

Малим чомусикам світ відкриває,

На всі їх”чому ?”- відповідає!

Чому українець?

Чому народився?

Ким був мій прапрадід?

Чому я спізнився?

Чому моє місто Ніжином зветься?

І так безкінечно!

Я ж маю все знати!”

«Чомусикова світлиця» поведе  Вас у цікаву подорож і розповість про історію створення одягу, а також ознайомить з різновидами українського вбрання.

Маленькі Чомусики зможуть познайомитись з різноманітними  видами житла  у різних куточках України, світу.

Музейні експонати відкриють таємницю виникнення годинника і настільної лампи, дадуть змогу власноруч доторкнутись до історії  їх походження .

Уважні  відвідувачі зможуть порівняти старовинні і сучасні побутові прилади і прослідкувати за дивовижними змінами цих предметів.

Тут цікавинки знайдуться і про такі, здавалося б, звичайні речі, як посуд. Відкрийте для себе посуд з нового боку!

У міні-музеї «Цікаві речі» Ви можете познайомитись з найрізноманітнішими предметами – починаючи з прадавніх скриньок і старовинної праски, котрими користувалися наші предки ще у минулих століттях, і закінчуючи сучасними приладами – телефони, фотоапарати, швейні машини.

Але не можна до кінця оцінити роль предмета у житті людини, не доторкнувшись до його  історії.

Саме таку можливість –поринути у минуле й сучасне предметів оточуючого середовища, надає Вам Чомусикова світлиця.

Тут  ви можете познайомитися з національними символами української держави. Але це не тільки герб, прапор, гімн, адже  Україна – ненька починається з  маминої колискової і червоної калиноньки за вікном. Не дарма ж люди кажуть : «без верби і калини – нема України!».

Про те як виникли папір та книги малята можуть дізнатися, завітавши до Чомусикового міні-музею  книги.

У музеї діти можуть :

– познайомитися з історією виникнення та виготовлення книги;

– побачити, як книга змінилася під впливом творчості людини;

– познайомитися з казками різних народів світу.

Недарма ж у народі кажуть: «Знання людині – що крила пташині» Тож давайте окриляти наших дітей разом!

Захоплююча подорож у світ цікавинок не залишить Вас байдужими! Кожен зможе відкрити для себе щось нове і збагатити свої знання!

Завантажити буклет(*.pdf)