Калинова світлиця

Вихователі: Парубець Ніна Григорівна, Суярко Світлана Олександрівна

Помічник вихователя: Перевера Ганна Григорівна

Наше кредо:

«Джерелом естетичних впливів на дитину є її величність пані Природа у всій її непереможній красі: в квітах і метеликах, у красі дерева і листя, у співах пташок, у грі світла на воді, в кольорах зорі, в красі далеких краєвидів. Це збагатить дитину враженнями правди, краси, добра…»

С.Русова

Напрямок роботи:

І в будні, і в свята «Калинова світлиця» гостинно приймає і радує дітей аби вони могли долучитися до природи рідного краю, відчути гордість за своє рідне місто, відчути себе справжніми його патріотами, екологами відповідальними господарями,  усвідомити, що вони – ніжинці.

Калинова світлиця –То царина природи.

Тут тваринам і птахам-

Небачений рай!

Придивіться, малята,

Як Остер несе води –

Серцю ніжному

Просто – поглянь і співай !

Любі діти, пізнайте

Красуню – природу,

Калинова сопілка –

Соловейком співа.

І вона вам відкриє

Зачаровану вроду,

Обіцяю, пізнаєте ви

У світлиці дива!

Н.М.Примушко

У «Калиновій світлиці» вас зустрічає  прекрасний  Міні-музей  «Природи» екологічного спрямування.

Вас і ваших діток зацікавлять  незвичайні ігри природничого характеру, новітні види і форми роботи з дітьми, завдання дослідницько-пошукової діяльності для маленьких слідопитів і пошуковців. «Світ, що оточує дитину – це перш за все світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою, тут, у природі – вічне джерело дитячого розуму.» В.О. Сухомлинський

Гостинно запрошуємо ще і  до міні-музею «Мій рідний край – мій сивочолий Ніжин». Тут є можливість виховати в дітей  живу зацікавленість до історичного та культурного минулого рідного міста – маленької батьківщини, звичаїв та обрядів своєї місцевості, традиції пращурів, оберегів рідного дому, познайомитися з фотоетюдами, краєвидами міста, його визначними особистостями.

О, Ніжине, тебе ми щиро любим!

О, Ніжине, тебе ми не забудем!

Тут рідна  хата, наш садок і мати,

Тебе, наш Ніжин, будем шанувати.

Н.М..Примушко

Окрасою «Калинової світлиці»  – є міні-музей «Мурляндії». Тут зібрана цікава колекція  котів різних порід і мастей, карта світу «Чи знали Ви?» з позначками  місця  походження, цікавинки про  родину котячих , прикмети і поради догляду. Виставка – колекція котів вражає – тут м’які іграшки котиків, гумові, фарфорові, керамічні, дерев’яні. Цінність цієї родини  в тому, що це  величезна кропітка робота дітей, садівниць, батьків.

Я не ображу ні комаху, ні тварину,Я не зламаю ніжну горобину,

Як тільки в очі кошеняті подивлюсь,

Я порадію, світу посміхнусь!

Ні, це не іграшка, це не забава,

Жива істота – Богом дана !

Шануймо все – мураху і пташину,

І цю  беззахисну, нехай чужу тварину.

Що раптом по дорозі пробіжить.

А ви згадайте, друзі, у цю мить

Оцей музей, це диво – свято,

Де стільки котиків багато!

Вони навчили нас довкола все любити,

Життю радіти і душею не черствіти!

Н.М Примушко

Завантажити буклет(*.pdf)