НА БЛАГОВІЩЕННЯ ЗИМИ НЕ ЛАЙ, А ВЕСНОНЬКУ – ВИГЛЯДАЙ !

Кожного року в квітні всі українці відзначають одне із найулюбленіших свят – Благовіщення, що означає   – добру радісну звістку у кожну господу.

А які ж ми українці без звичаїв  справжніх та знань про обряди ? Отож, глибоко вшановуючи  українські народні традиції в ЗДО №13 «Берізка», творчий колектив педагогів провів сьогодні незабутній день  – Свято Благовіщення.

«На Благовіщення Зими не лай, а Весноньку – виглядай»,  – з любов’ю вчили вихователі Вергун І.А., Бабич А.В., Парубець Н.Г., Співак М.В., Божок Т.Г. своїх  дітей  звичаям та цікавим повір’ям , що пов’язані з цим   прадавнім святом.  Здавна  в  Україні ще був один цікавий звичай  на Благовіщення – «Ряст топтати та пташок із  вирію викликати» з червоним поясом. Саме   різнокольорових весняних пташок  жайворонків не тільки викликали , а залюбки  виліпили діти  із  модуліна та запашного тіста, а потім  понесли все те на вигон  , де   бичок уже випасається,  лелеки прилетіли  і перші бджоли гудуть… Особливо  залюбки діти грали  у ігри з вербицею та водили  весняні гаївки.

Зі святом Благовіщення пов’язано багато чудових обрядів і звичаїв, які щиро   вчили      наших пращурів віруванню і любові до всього живого , до Землі-матінки. Навперебій діти   дарували одне  одному  цікаві  прикмети про Благовіщення, що дійшли до нас із сивої давнини:  і про ведмедя , що  після зими  встає, і про дощик , що рясно йде, і про ластівку, і чорногуза, і про сани, які ховати ще рано…

Висока моральність наших предків  , щира приязнь у стосунках, тонкий естетичний смак і , головне,  високопоетичний  культ наших пращурів , шанування свого Роду – ось це  і маємо ми щедро нести нинішнім поколінням маленьких  українців через любов до  величних свят, таких як Благовіщення.

 

Директор ЗДО №13            Наталя  Примушко