Малює Осінь !
Боже, як малює !
А кольори багрові, золоті.
Талант її дивує і чарує,
Ще й спомин залишає у житті,
Малює Осінь !
І знову на гостині Господиня Осінь і невмируща спадщина Великого Добротворця В.О.Сухомлинського …
А чи знаєте ви, дорослі, що сприйняття і розуміння прекрасного починається у дитинстві. ”Все прекрасне, що існує в навколишньому світі і створене людиною для інших людей,повинно доторкнутися до серця дитини і облагородити його” , – стверджував В.Сухомлинський.
Важливим засобом виховання у системі В.О.Сухомлинського , переконані наші педагоги Колесник А.В., Божок Т.Г., Парубець Н.Г., Мархель І.В., Гавриляко Ю.В., Вергун І.В., Костандова І.А., Хорешко Н.В., Бабич А.В., Горна Л.О. є виховання Красою. Від краси природи до краси слова, музики і живопису. Спілкування з природою – то найбільша радість життя нашої малечі. Природу треба знати і розуміти,але цього мало. Природа повинна приносити ще й радість, і першим завданням наших вихователів є формування у дітей потреби милуватися природою, створювати самим мистецькі картини. А це повинно перерости в бажання жити за законами краси. Творити прекрасне, насолоджуватись прекрасним, створеним своїми руками і для цього є всі можливості у нашому садочку. Милуйтеся прекрасними світлинами, які переконають вас в цьому !
Адже недаремно Василь Сухомлинський стверджував, що «кожна дитина – поет…» І ця поезія у малюнку на асфальті і майданчику, аплікації з листя і насіння плодів, конструювання з горіхів, каштанів, квітів, малювання нетрадиційними прийомами, а потім і презентація цих художніх досягнень .
Так перебуваючи щодня в природі, наші вихователі вчать дітей сприймати , відчувати її красу, у них з’являється бажання перебуваючи на майданчику або в «Пташиному раї» , слухати музику природи, спостерігати за тими дивами, які вона демонструє, насолоджуватись природою і дбати про неї. Так формується господарська позиція маленьких українців.
Директор ЗДО №13 Наталя Примушко