«ДО ВСЬОГО ТРЕБА ДОТИКУ ДУШІ…» АБО ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТИНУ В ЕКОЛОГІЧНІ ОСЕРЕДКИ ДНЗ №13 «БЕРІЗКА»

Софія Русова, ідеї і Концепцію  національного виховання якої сповідує ДНЗ №13 «Берізка»,  вважала, що «природа є одним із могутніх аспектів у виховані маленької  людини, і саме прискіпливе виховання без цього агента завжди  буде сухим, однобічним, з неприємною штучністю…»


Наш колектив  педагогів  і батьків переконаний , що природа і  її екологічні  осередки є важливим засобом навчання, виховання і розвитку дитини в дошкільному віці.

 Одним з актуальних питань, які стоять сьогодні перед  нами ,  є пошук нових підходів та оптимальних шляхів відродження духовно-моральних зв’язків Дитини з Природою. Як важливо навчити її вдивлятися в навколишній світ, милуватися красою рідної природи, викликати у дитини позитивне ставлення до рослин і тварин. З цією метою  в ДНЗ №13 «Берізка» вже традиційно  створюються     еколого-розвивальні осередки у зимовий  час, щоб сформувати  екологічну компетентність  дошкільників за умови інтеграції пошуково-дослідницької діяльності.

Формуючи екологічну компетентність дитини, вихователі Колесник А.В., Хорешко Н.В., Парубець Н.Г., Костандова  І.В., Вергун І.А., Гавриляко Ю.В. переконані , що в першу чергу мають самі  орієнтуватись в цих проблемах, мати почуття громадської відповідальності за стан рідної природи, бажання та дієву готовність до її збереження.

Створюючи у дошкільному навчальному закладі належне еколого-розвивальне середовище, спрямоване, зокрема й на формування природничої компетентності дітей,  вихователі постійно  приділяють  серйозну увагу оформленню як території дошкільного закладу, так і  куточків природи з його мешканцями  .

Як же тут люблять працювати діти ! І  зрошують  квіти, і поливають, і обережно миють листочки, а ще  висівають  овес, пшеницю, щоб порадувати улюблених  хом’ячків та кроликів, що давно мешкають у садочку за  красивими  парканчиками, декоративними квітами, казковими деревами і т.д. .  Ці години  праці і  творчості завжди є незабутніми , цікавими  і радісними для малечі, бо торкаються вони    сокровенного світу природи, а ще дізнаються  стільки нового і цікавого  про рідкісні види  рослин чи тварин, що занесені до Червоної книги.

В еколого-розвивальному середовищі куточка природи  висаджують малюки цибулини тюльпанів, нарцисів, а  зелена цибуля зростає,  щоб  подати її щоденно до столу та не хворіти нікому .

Проведення дослідницько-пошукової діяльності є  улюбленою  складовою екологічного виховання дітей старшого дошкільного віку,  з  дитячою  чарівною лабораторією, де можна експериментувати  з мікроскопами, збільшуваними скельцями .  

Ось  такі «Хвилинки милування» у природі, в екологічних осередках, що створили турботливі руки  вихователів,  допоможуть  подарувати  незабутній стан душі  малюкам, що  з  часом  зростуть  дбайливими, люблячими  господарями  рідного краю, України.

Директор  ДНЗ №13  Н.М.Примушко