БАБУСИНА СВІТЛИЦЯ

МОЛОДША ГРУПА №1

«БАБУСИНА СВІТЛИЦЯ»

Вихователі: Гнітій Людмила Олексіївна , Стільник Юлія Володимирівна Помічник вихователя: Остапенко Оксана Володимирівна Наше кредо: “Вже так давним-двано ведеться, Що наш садок гостинним зветься. Традиції бабусь, дідів ми вмієм шанувати І хлібом-сіллю всю гостину зустрічати . Н.М.Примушко   Напрямок роботи: Світлиця бабусі» — пальчиків вправних Кличе малят працелюбних і гарних! Їх садівниця добра чекає, Все, що уміє, щиро навчає. З прадавніх часів ваші мама і тата Знали ремесел дуже багато: Шили і пряли, ткали й ліпили І діток маленьких майстерності вчили Того, що вмієш — на плечах не носити, Вмілому, дітки, легше прожити.   У «Бабусиній світлиці» змайстрована батьківською родиною піч, і вона ніби справжня, аж смак вареників відчувається в кімнаті.  Є ще й припічок, вишиванки, хустки та жіночі прикраси. Щедра «Бабусина світлиця» на український посуд із різних регіонів України,  керамічні вироби гончарів, дерев’яні іграшки, експонати — прядка, рубель, Бабусина скриня, праска, капці, колиска. «Бабусина світлиця» уквітчана вишиванками, рушниками з Ніжинщини та Полтавщини.  «А над Ніжином, погляньте, а над світом українським вишивка цвіте». Про кожну річ зібраний довідковий матеріал, який може покликати до цікавого, нового – розповіді про речі, історію їх виникнення. Саме тут діти отримують  перші знання про народні звичаї та обряди, декоративно — вжиткове мистецтво, українські національні костюми та прикраси. Віднедавна створена експозиція «Подаруй мені, мамо, хустину», «Ой, візьму намистечка разочок!» Ви поринете у світ високої культури українського народу, споконвічне прагнення до краси, традиції, обряди,  звичаї, чудові вишиванки, квітчаті  хустки, ніжні витинанки, жіночі прикраси, різьблені, дерев’яні речі. Різномаїття керамічних виробів містять у собі могутній ідейно — моральний, художньо — естетичний потенціал рідного народу та повернуть Вас у минуле нашої держави.   У «Бабусиній світлиці» малюки зможуть   здобути та поглибити знання про предмети українського національного побуту, інтер’єр та  житла в Україні, різні види народних ремесел, як  складового культури українського народу, закохатися в землю, на якій зростають. «Вже так давним — давно ведеться, Що наш садок гостинним зветься. Традиції бабусь, дідів ми вмієм шанувати І хлібом — сіллю всю гостину зустрічати…» Н.Примушко Особливу увагу тут приділяють українській національній кухні.  Вас пригостять смачними українськими стравами: варениками, пампушками, галушками, узваром. Усе це подається в красивому глиняному посуді, що стоїть у справжніх мисниках. А ще навчать готувати все це. Дітям буде дуже цікаво! І в будні, і в свята «Бабусина світлиця» гостинно приймає і радує дітей, аби змогли долучитися до культури свого народу, відчути гордість за рідну країну, відчути себе справжніми патріотами, усвідомити, що Ви — УКРАЇНЦІ! Завантажити буклет(*.pdf)