КАЗКОВА СВІТЛИЦЯ

СТАРША  ГРУПА №2

«КАЗКОВА СВІТЛИЦЯ»

Вихователі: Вергун Інна Аанатоліївна,  Стільник Юлія Володимирівна   Помічник вихователя:    Наше кредо: «Нехай же в душі дитини засвітиться ясна зіронька – шукання правди, хай прокинеться бажання здобути правду не тільки для себе, а для усіх цих Іванів, дурних та вбогих, до яких вона звикає в казці.» С.Русова     Напрямок роботи: У садочку є світлиць багато Є й «Казкова», побувать тут варто, Просимо  в світлицю й  Ви зайдіть, будь-ласка, Перед Вами нині оживає  казка… Ось пливе Телесик і летить Жар-птиця І напуває всіх водицею криниця. Ось тут змій Горинич страху наганяє, А Котигорошко зло перемагає, А яйце-райце щедроти Вам дарує, Гарна мудра дівчина з паничем жартує. Калинова скрипка ніжно так співає, А старенький Ох лінивого повчає, А Пан Коцький тут в лісах володарює, Лис фарбований все знає і все чує. Бідний, сірий зайчик хвостика міняє, Круть і Верть все пиріжків чекає І казок тут стільки, як зірок на небі. Так, на всі віки й на усі потреби. Н.М.Примушко  У «Казковій» світлиці» втілюються ідеї Софії Русової, Василя Сухомлинського. «Найдорожчий скарб у кожного народу – його діти, його молодь» С.Русова.   Слова, що мовлені Софією Русовою спонукають садівниць та вихованців до роботи з народною казкою, легендами, повір’ями. Крокуючи стежинками за оповіданнями В.О.Сухомлинського, діти мають змогу долучитися до Добра, Правди, Честі, Людяності, Справедливості, які є основою морально-духовних цінностей  Людини. У нашому міні-музеї ми вшановуємо улюблену всіма поколіннями ляльку, ніжний яскравий спогад дитинства. Іграшка… Скільки безпосереднього почуття і естетичного і дитячого, скільки життєвого реалізму вкладено в кожну іграшку, ті яскраві ляльки, зроблені з різнобарвних клаптиків і такі любі й дорогі кожній маленькій дитині. Тепер, у наш час,  який справді можна було б назвати «часом дитини», не можна не звернути увагу на забавки й іграшки, як на значний фактор розвитку духовних сил дитини. А чи знаєте Ви, що лялька – це найдавніша іграшка –забава. Улюблена дітьми всіх народів, яку знаходять навіть й в старовинних дитячих Єгипетських саркофагах. І в сучасних будинках, і в палацах це не жива, але така близька дорога подруга, з якою дитина поділяє свої радощі, свої жалі, свої дитячі мрії… У «Казковій світлиці»  лялька – головний експонат міні-музею «Сьогодні слово ляльці даємо». Завітайте і Ви у цьому переконаєтесь. Якщо ви хочете збагатити свої знання про українську національну ляльку, про різновиди ляльок, матеріали, з яких вони виготовлені, історію походження, історію появи їх в міні-музеї, а також спробувати створити їх власними руками – звертайтеся до господарів «Казкової світлиці». «Сьогодні слово ляльці даємо, Тій, що любимо давно, Що від бабуні й мами нам дали, Що сиву давнину пережили. Тут ляльки дерев’яні, і з тканини, Із фарфору, і із справжнісінької глини. Вона нас бавила, нас забавляла І колискову ніжно так співала, Їй дарували ми дитячі таємниці Й довірливо вдивлялися в зіниці. В них і сьогодні спогад оживає, Не вірите? А в нас таке буває». Н.М.Примушко Завантажити буклет(*.pdf)